Skrášlite svoju pokožku domácim kávovým peelingom

fotka 3Nie je tajomstvom, že hádam máloktorá žena odolá slnečným lúčom. Aj napriek ich menej prospešným účinkom krásne opálené telo je túžbou každej z nás. Ak ste však pri tejto túžbe trochu zanedbali hydratáciu pokožky, prípadne ak vám po vytúženej dovolenke ostala okrem krásnych spomienok aj menej pekná, vysušená pokožka, je najvyšší čas na nápravu. Nemusíte pri tom investovať obrovské peniaze do drahých krémov alebo do kozmetických procedúr, ponúkam vám veľmi jednoduchý a lacný recept, ktorým si vymasírujete krásne hladkú, jemnú a voňavú pokožku. 

 

 

Recept na peeling pre dokonalú pokožku:

  • 1 hrnček mletej kávy (kofeín pomáha odbúravať podkožný tuk)
  • 1 hrnček cukru (hrubosť zrnka si môžete individuálne prispôsobiť)
  • 1/2 hrnčeka kokosového oleja (kúpite ho tu)
  • môžete pridať 1/2 lyžice škorice (pomáha proti celulitíde)

 

fotka 2fotka 1 (1)Na prípravu tohto peelingu voľte čo najkvalitnejšie suroviny, pokožka sa vám odmení za vašu starostlivosť. Príprava peelingu je veľmi jednoduchá, všetky prísady dokonale  zmiešajte. Ak je kokosový olej veľmi tuhý môžete ho trochu zohriať. Tento prípravok neobsahuje žiadne konzervačné látky, uchovávajte ho preto radšej v chladničke. Pred použitím ho nechajte krátko zohriať v izbovej teplote, aby sa kokosový olej lepšie roztieral. Musím vás však upozorniť na dôležitý vedľajší účinok , je vysoko návykový, jeho vôňa si vás podmaní už pri príprave :).

Napíšte odpoveď alebo komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.