Päť nie celkom tradičných kozmetických výrobkov

kozmeticke vyrobkyIste sa každý z vás aspoň raz zamyslel nad nezvyčajným spôsobom využitia toho-ktorého výrobku. Ja si tiež občas pokrútim hlavou nad kreatívcami, no čo je dôležitejšie, čím nezvyčajnejší výrobok nájdem, tým väčšie je pokušenie vyskúšať ho.
Dnes vám chcem predstaviť zopár vyskúšaných výrobkov, možno práve vy patríte k tým, ktorým chýba odvaha na bláznivý experimet. Tak sa doňho dajte aspoň cez tento príspevok.

1. Arganový olej

Prvým výrobkom, ktorý vám chcem predstaviť, je arganovy olej roduktargánový olej. TEN je mojou srdcovkou, je snáď prvým výrobkom, ktorý spustil moju vášeň v prírodnú kozmetiku. Pravý argánový olej nie je vôbec lákavý, hlavne vôňou. Práve naopak, možno niekoho práve odradí od ďalšieho používania, čo by bola veľká škoda. Často sa o ňom vraví že je tekuté zlato a plne s tým môžem súhlasiť. Ale prečo ho radím medzi netradičné výrobky? Práve v použití. Ja ním plne nahrádzam všetky druhy dovtedy používaných pleťových krémov. A chcelo to naozaj len krátky čas aby som videla prvé výsledky, už po týždni či dvoch putovali všetky moje zázračné denné, nočné, očné a iné krémy rovno do koša (a bolo ich teda hodne).

Moja citlivá pleť sa pri strese či po čo i len troche zanedbania, hneď „zavďačí“ rôznymi fľakmi, vyrážkami či neraz až dermatitídou (bol to hlavný dôvod prečo som siahla po prírodných produktoch).

Argánový olej je prvou pomocou na všetky moje neduhy. Občas ho síce doplním aj nejakým iným olejom (ružovým pre omladenie, šípkovým proti škrnám či najnovšie ricinovým), ale už asi navždy ostane tým stabilným NO1 v mojej kozmetickej výbavičke práve Argánový olej.Používa sa aj ako kondicionér, teda vlastne regeneračný elixír na vysušené konce, stačí ak ich votriete do mokrých končekov vlasov a dodáte im luxus najvyššej kvality. Vlasy neostanú mastné, ostáva im len pocit po dobrej hydratácii.

2. Divoký pomaranč – Čistiaci krém Akamuti

                                  cistiaci kremcistiaci krem1

Druhým výrobkom, na ktorý nedám dopustiť je Čistiaci krém s vôňou sladkého pomaranča od britského výrobcu Akamuti (ten je svojimi výrobkami zatiaľ u mňa favorit). Teda krém ako krém. Je to zmes výživných olejov (mandľový, olivový, esenciálne oleje) zahustený včelím voskom. Malé množstvo krému si vmasírujete do pleti a tu sa stáva zázrak…. Najprv vás omámi sladká citrusová vôňa.

Krém je pri nanášaní hustý, mastný ale akonáhle ho vmasírujete do pleti, vosk sa pôsobením teplej pokožky roztopí, krásne sa dostatne do pórov kože a po pôsobení pár minút (výrobca doporučuje 5 ale pokojne ho môžete nechať aj dlhšie) si čistým obrúskom zotriete všetku nečistotu, ktorá vám cez deň usadila na pleti.

Krásne rozpustí všetok make up, stačí si pleť po utretí opláchnuť vodou, prípadne použite pleťové tonikum. Tvár ostane vláčna, vyživená, oleje zanechajú výživnú vrstvu na pleti ktorá ochráni pred vysušením.

3. ShinyShamp – tuhý šampón na vlasy

Tretím netradičným experimentom je môj nový objav, je ním ShinyShamp od tuhy samponSoaphorie. Aj touto cestou sa chcem dievčatám zo Soaphorie ospravedlniť za prvotnú nedôveru voči tomuto “šamponu”, hádam ani pred jedným výrobkom som tak dlho neváhala. Ale verte mi, po vyskúšaní tohto výrobku majú moju plnú dôveru na všetké čudné konzistencie … Hneď ako som ho dostala, musela som vyskúšať. Moja zvedavosť zvíťazila. Nanášala som si ho na mokré vlasy v plnom očakávaní, čo sa bude diať. Pár krát som pretrela vlasy, ako by som si ich mydlila a čuduj sa svete, vytvorila sa krásna pena. Ešte raz, pre istotu a už som hneď siahala po féne, aby som „ohmatala“ čo sa udialo s mojími vlasmi. A ako mizla voda z vlasov, tak mi rástol úsmev na tvári. Super, je to dobré, funguje to….

Kto ma pozná, vie že som zaťažená dobrým účesom, mám kratučké vlasy, ktoré sa zdajú byť ľahko upraviteľné len pre toho, kto ich ešte nemal. Ale v skutočnosti je to príbeh o neustálom voskovaní, gélovaní, lakovaní, tupírovaní a stále to isté dookola. Tuhý šampon od Soaphorie je hádam jediným šampónom, po použití ktorého som išla do práce bez použitia iného vlasového stylingu. Žiaden vosk, žiaden gél, žiaden lak. Vlasy držali objem a tvar do ďalšieho umytia(čo teda určite nebolo v nasledujúci deň).

Priznám sa, pri prvom hmate sa mi vlasy zdali byť mastné, cítila som, že šampon je vyrobený z olejov, ale nie je to ten klasický mastný pocit ulízaných a ťažkých vlasov, skôr pocit aký mám po dobrom stylingu. A môj najväčší údiv nastal keď som márne hľadala moje vytrvalé lupiny, aj tie vzdali boj a ustúpili… WAU

4. Ružový toner – Akamuti

ruzova vodaŠtvrtý výrobok nie je ani v skutočnosti až tak netradičný ale nedá mi nepodeliť sa oň. Ružový toner a znovu milované Akamuti. V rámci môjho domáceho kuchtenia, teda skôr biedneho pokusu vyčarovať niečo prírodné v kuchyni, som sa pokúsila vyrobiť ružový hydralát. Je to vlastne ružová voda, recept na jeho prípravu vôbec nie je zložitý, je dostupný na internetových kanáloch. Stalo sa však niečo, čo ma veľmi sklamalo. Ružová vôňa, ktorú som chcela dostať do fľaštičky, na moje rozčarovanie ostala v tej časti, ktorá mala ísť na vyhodenie.

Až raz som si objednala už menovaný ružový toner. A na moje prekvapenie, pri otvorení fľaše ma omámila presne tá vôňa, ktorú som chcela vyčariť z mojích záhradných ružových lupienkov. Odvtedy sa jej už nevzdávam. Je to výrobok mnohých tvári, môžete ju použiť ako pleťové tonikum, ja ho nosím v kabelke, v horúčavách je ideálnym osviežením na prehriatu pleť. Jednoducho si ho stieknete na pleť a krásne vás osvieži. Netradičnosť použitia je pre mňa práve v tomto spôsobe používania, môžete si ho aplikovať aj na hotový make up, vôbec si ho ním nerozmažete. A tá vôňa, tá vám zaručene pomôže prekonať aj ten najhorší stres… Ruža je proste neodolateľná.

5. Soľná zubná pasta – Weleda

Dnešný úlet ukončím mojim posledným experimentom, soľnou zubnou pastou od zubna pastaWeledy. So zubnou pastou si tiež dosť vytrpím, akosi mi v nich vadí fluorid, teda moja pleť si s ňou nevie rady a odvďačí sa mi už spomínanou dermatitídou. Takže neustále hľadám náhrady za klasické zubné pasty. Kto už skúšal bio alebo prírodné pasty vie, že máloktorá sa podobá klasickej, sú dosť čudnej chuti a takmer vôbec nepenia (zložka ktorá spôsobuje penenie zubnej pasty nie je vraj to najlepšie). Už len pri názve soľná zubná pasta sa mi zježili chlpy ale zase som sa prekonala a ani tentokrát som neoľutovala.

Hneď ma zarazil netradičný spôsob aplikácie, táto zubná pasta je síce nepenivá ale keď som sa dočítala, že sa má aplikovať „nasucho“ ostala som prekvapená. Zubná kefka suchá, pasta bez vody… a poďme do toho. Snažila som sa čistiť si zuby poctivo, presne podľa inštruktáže dentistky. Výsledok? Paráda. Neviem, či som mala niekedy tak príjemný pocit po umytí zubov, úžasný pocit čistoty, zuby krásne biele a slaná chuť? Vôbec žiadna. Len dlhotrvajúci svieži dych, po akom túžite po tých reklamách v telke.

Napíšte odpoveď alebo komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.