Nechtík lekárky (Calendula officinalis)

Nechtík je rastlina, ktorej sa vďaka svojmu unikátnemu zloženiu pripisuje mnoho liečivých vlastností. Obsahuje dôležité liečivé látky ako éterické oleje a karotenoidy. Vďaka prítomnosti antioxidantov, pomáha nechtík zbavovať telo škodlivých látok, poskytuje ochranu pokožky pred slnečným žiarením a chráni bunky pred oxidačným stresom.

Nechtík lekársky pre zdravie

Nechtík je vynikajúcim pomocníkom pri ochoreniach pečene a žlčníka, pomáha tráveniu a zlepšuje krvný obeh. Vďaka svojim protizápalovým účinkom pomáha pri zápaloch močového mechúra a močových ciest. Hojí ušný a očný zápal a môže sa použiť ako kloktadlo na liečbu zápalu ústnej dutiny. 

Nechtík lekársky pre krásu

Má dezinfekčné a protizápalové účinky a pomáha pri hojení podkožného tkaniva. Účinne lieči ťažko hojace rany, drobné poranenia, ekzémy a prejavy akné. Vo forme oleja alebo masti je veľmi účinný na krčové žily. Svoje uplatnenie si nájde aj v detskej kozmetike hlavne pri liečbe zaparenín. Je obľúbenou prísahou kozmetických produktov vďaka schopnosti zjemňovať pokožku a zanechávať ju hebkú a vláčnu. 

Môžete ho nájsť napríklad v týchto produktoch

Napíšte odpoveď alebo komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.