Mäta pieporná (Mentha piperita)

 

Rastlina, ktorá okrem silnej aromatickej vône v sebe ukrýva prírodný antioxidačný účinok. Vďaka obsahu mentolu má príjemne chladivý účinok na pokožku. Uľavuje bolesti hlavy, migrénu a uvoľňuje kŕče hladkého svalstva. Jej účinky ocení hlavne pleť so sklonom k akné.

Mäta pieporná pre zdravie

Mätový olej je účinným pomocníkom pri kŕčoch a presilenom svalstve vďaka upokojujúcim a relaxačným vlastnostiam. Jej sťahujúce účinky pomáhajú pri drobných poraneniach a pri ošetrení uštipnutia. Svojej aromatickej chladivej vône vďačí vysokým obsahom mentolu. Táto vôňa znižuje pocit stresu, depresie a duševného vyčerpania. Čaj z mäty piepornej je prvou voľbou pri rôznych tráviacich ťažkostiach alebo prechladnutí.

Mäta pieporná pre krásumäta-277x300

Je obľubenou prísadou v kozmetike na liečbu akné. Vďaka obsahu
salicylátov pôsobí dezinfekčne a bojuje proti infekciám. Sťahuje póry a znižuje produkciu kožného mazu. Okrem mastnej pokožky ju ocení aj suchá a citlivá pokožku. Má blahodarné účinky aj na vlasy a vlasovú pokožku.

Môžete ju nájsť napríklad v týchto produktoch

Napíšte odpoveď alebo komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.