Arganový olej – elixír krásy

arganovy olejArganový olej pochádza z Maroka, kde ho už mnohé storočia poznajú ako elixír krásy. Jeho hlavnou prednosťou je vyživovanie a hydratovanie pokožky. Medzi jeho zložky patria prírodné antioxidanty, esenciálne mastné kyseliny a vitamín E. Dokáže zbaviť pleť od príznakov starnutia, vyhladzuje vrásky a regeneruje bunkové štruktúry.

Túto vzácnu tekutinu môžete použiť na telo aj na pleť. Je vhodná aj pre suché a poškodené vlasy a pre najlepší výsledok ju možno použiť ako masku pred umytím vlasov alebo priamo do vysušených vlasov.

Olej je výborný aj do kúpeľa na ukľudnenie pokožky celého tela. Účinne odstraňuje jazvy po pôrod a hojí pokožku pri akné a ekzémoch.

Ako vybrať kvalitný arganový olej ?

Tento olej patrí k najvzácnejším na svete a je veľmi populárny hlavne pre svoje výnimočné účinky. Nie však každý arganový olej na trhu má vhodnú kvalitu. Uvedieme vám niekoľko typov, ktoré vám pomôžu pri výbere kvalitného oleja:

Zloženie
Nikdy nekupujte olej, ktorý nemá dôveryhodné označenie. Vždy si správne preštudujte zloženie (ingrediencie) na obale produktu. Pri kvalitnom arganovom oleji je jednou zo zložiek „AGRANIA SPINOZA KERNEL OIL“

Balenie
Pravý arganový olej sa dá spoznať aj z balenia. Je totiž dodávaný v označených sklenených fľaštičkách. Je taktiež chránený pred nechceným otvorením. Pravý olej obsahuje aj certifikované nálepky.

Cenaargnovy olej1
Táto vzácna tekutina potrebuje dlhé hodiny na výrobu. Už aj kvôli tomu, lacný kvalitný arganový olej neexistuje. No na druhej strane ako aj pri iných produktoch platí, že najdrahší nemusí byť aj najkvalitnejší. Arganový olej v 100% kvalite však má aj svoju cenu v porovnaní s inými prírodnými olejmi.

Vôňa
„Orechová“ je typická vôňa pre skutočný a pravý arganový olej. Nekvalitný olej ľahko zistiť aj z jeho vône. Vysoko zriedený arganový olej buď zapácha alebo je bez vône. Sú aj oleje, ktoré voňajú inak ako tie pravé. Takéto oleje sú už zmiešané s parfumom a strácajú tak svoju prírodnosť. Pridávanie čistých prírodných esenciálnych olejov však môže jeho účinky naopak zlepšiť.

Zdroj: www.bioliving.sk

Napíšte odpoveď alebo komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.